תיאום, ניהול ופיקוח הבנייה

תפקיד מפקח הבנייה

מהרגע בו החלטתם להקים את ביתכם באופן עצמאי, ועד לרגע בו תוכלו להתרווח בו בהנאה ולשבת בגינה בכיף יש דרך ארוכה שיכולה להיות קלה ונוחה ומנגד ישנה דרך קשה ומסובכת. ישנם כאלה שמעדיפים לעשות את העבודה בעצמם אבל לא לכל אחד יש זמן, שלא לומר ידע מתאים.
לפיכך ישנו פיקוח מקצועי על עבודת הקבלן ושאר בעלי המקצוע וקבלני המשנה אשר יבנו את ביתכם. הפיקוח חוסך זמן, עוגמת נפש, הבריאות נשמרת ללא עצבים מיותרים, שגרת החיים נשארת במסלולה וכמובן ישנו חסכון כספי משמעותי.  בדיוק כאן אפשר לבחור באיש עם ניסיון הלא הוא מפקח הבניה המשמש מאין מנהל עבודה שיהיה אחראי על כל נושא הבניה משלב השלד ועד שלב "המפתח ביד" ויספק את הפתרונות המתאימים לבעיות הצצות בשטח. מפקח הבניה משרת קודם כל את בעל הבית ואחריו באופן גורף את המהנדס האדריכל וכל שאר בעלי המקצוע המועסקים בבנין, ובזאת דואג המפקח למלא את האינטרס של בעל הבית לביצוע התוכנית ליישום שלה בשטח בפועל בצורה מלאה ומדויקת.
המפקח מתווך ומתאם בין אנשי המקצוע בשטח לבעל הבית, דואג לעניין הכספי,מתי כמה ואיך לשלם ובאיזה תנאי יחול גמר חשבונות. הזמנת מכון התקנים ללקיחת דגימות לפני יציקות בטון, הזמנת מהנדס לבדיקות קונסטרוקציה טרם היציקות, הזמנת אדריכל מתכנן במידה והתגלו ליקויי בניה ואי התאמות בין מידות התוכנית לביצוע בשטח וכיוצא בזה.
המפקח נותן פתרונות לבעיות הצצות בשטח ולא מערב בכל דבר קטן את הלקוח לבל יוטרד ויבזבז אנרגיה וזמן עבודה יקר. מתאם בין בעלי המקצוע העובדים בהקמת הבית ודואג שכל אחד יבצע את עבודתו בזמן על מנת שלא יעכבו אחד את משנהו.
המפקח מהווה ומשמש ביקורת נוספת לכל תהליך הבניה בכל שלב ושלב באופן צמוד תוך הקפדה ואחריות על שימוש במוצרים וחומרים בעלי תו תקן ובטיב הנדרש.
המפקח שומר על התקציב המתוכנן לבניית הבית ללא חריגות והוצאות מיותרות, תוך הכנה מחושבת ומדויקת עם הלקוח בהתאם ליכולתו הכספית, ועלות הפרויקט כמתוכנן ללא חריגה מהתקציב שנקבע טרם התחלת הבניה.
המפקח שם לב לפרטים הקטנים שללא פיקוח צמוד בדרך כלל נשכחים ובכך גורמים לעלויות מיותרות ומאריכים את משך הבניה. בין השאר שומר המפקח על בעל הבית שיעשה מינימום טעויות  (שלא ישלם "דמי לימוד" מיותרים ושלא יתגלחו על זקנו) ועל יחסים טובים ותקינים עם בעלי המקצוע על בסיס ענייני ומקצועי לחלוטין – על אף העובדה שפונקצית המפקח נועדה לבקר ולבדוק בעלי מקצוע אלו בעבודת הבניה- כל זאת תוך הקפדה על פרטים ויישום התוכנית המקורית וכיבוד ההסכם שנערך עימם טרם התחלת העבודה וההתקשרות.
הפיקוח הינו הלכה למעשה ברמה של ביקורת  וניהול העבודה בשטח בהתאם לתוכניות וכן לעסוק בכל נושא תיאום בין בעלי מקצוע, הצעות מחיר והחלטה עם מי להתקשר, עריכת הסכמים מפורטים, עמידה בזמנים וכו'. כאמור, נושא התשלום לבעלי המקצוע הינו נושא מסובך ויכול ליצור סכסוכים מיותרים ולכן המפקח מצוי בליווי מלא עם בעל הבית בכל הקשור לתכנון תקציבי. כל זאת בנוסף לליווי צמוד בנושא רמת הגימור של הבית ואופיו (סוג ריצוף,חיפוי אבן,נגרים,כלים סניטריים,אלומיניום וברזל ועוד שאר דברים שצריכים להתבצע).
לסיכום נאמר שבניה זה לא עניין מסובך ובעייתי אלא מורכב, ושם המשחק הוא ידע ניסיון והתקשרות עם בעלי מקצוע טובים ואמינים. זה הופך את הבניה לחוויה ותאוות יצירה והחיים הופכים לקלים ופשוטים ללא תסבוכות, סכסוכים ואי הבנות. תיאום ושיתוף פעולה בין הלקוח והמפקח כאמור הכרחי ומחייב קשר יום יומי ולפעמים מספר פעמים ביום במיוחד בשלב הגמר (פיניש) של הבית.

זה תפקידי, ובמידה ואתם זקוקים לשירותי לניסיוני על סמך מה שכתבתי אתם יכולים לבטוח שאעמוד לשרותכם ולשביעות רצונכם תוך תיאום ושיתוף פעולה מלא באמון מוחלט מההתחלה ועד הסוף.

               

                   מאיר (מייק) פנחסוב